MENU

Absoluce

Galerie Konírna

Lipník nad Bečvou | 30. 3. - 14. 5. 2023

Tato výstava byla pro mne speciální v mnoha ohledech. Nejen proto, že se jednalo o mou první výstavu na Moravě, a poprvé jsem měla tu čest má díla vystavit v městské galerii. Zároveň to však byla obrovská výzva, protože jsem se vracela do města, kde jsem vyrůstala. Což pro mě znamenalo těžký návrat do minulosti.

Jelikož jsem měsíc před vernisáží byla oslovena poslankyní Bárou Urbanovou, která je spoluzakladatelkou projektu Pod Svícnem, iniciativy, která pomáhá změnit legislativu v oblasti domácího násilí, vše mi do sebe zapadlo a rozhodla jsem se téma výstavy s tímto tématem propojit.

Absoluce aneb rozhřešení, odpuštění. Jako malířka abstrakce, která dává do obrazů duši, pocity, emoce, nejen samozřejmě aktuální, ale vymalovávám se i ze špatných okamžiků, se mi nabídl návrat k minulosti, který mi pomohl ujasnit si spoustu dalších otazníků a čelit těžkým vzpomínkám z mého dětství, které samozřejmě ovlivňují i to co maluji a proč, jaké dělám tahy, na co u tvorby myslím.

Děkuji paní ředitelce Janě Kašpárkové a Renatě Polcarové za veškerou pomoc s organizací a vůbec za možnost výstavu v takto krásné galerii uspořádat a samozřejmě velké díky náleží Tereze Buschové za kurátorství.